Význam slov

Akrylátové chipsy

Akrylátové chipsy jsou dekorativní vsyp používaný v různých barvách. Je tvořen částicemi vyrobenými z akrylátové (AC) nebo polyvinylacetátové (PVA) disperze, plněné mletým vápencem nebo podobnými plnivy.

Akrylátové chipsy

Akrylátové chipsy neboli color chips, color flakes atd. jsou dekorativní šupinkaté (vločky, čipsy) částice vyrobené z akrylátové (AC) nebo polyvinylacetátové (PVA) disperze, plněné mletým vápencem nebo podobnými plnivy, barvené anorganickými a organickými pigmenty, obsahující různá aditiva pro vysokou odolnost proti UV záření, světlu a povětrnostním vlivům, určené jako dekorační plnivo pro průmyslové, bytové a dekorační podlahy, stěny, fasády, výroby nábytku a další kreativní použití. Akrylátové chipsy imitují žulový kámen (granit) za mnohem nižší cenu. Barevná škála základních odstínů jich obsahuje cca 150, které se dále třídí na jednobarevné chipsy, dvoubarevné chipsy, floureseční, fotoluminiscentní, metalické a perleťové chipsy (šupinky nebo vločky) které se mezi sebou libovolně mísí a vytvářejí tak nekonečné možnosti vzorů. Akrylátové chipsy se standardně dodávají v 5 velikostech od drobných částic velikosti prachu, až po částice velikostí cca 2 cm.

Význam dalších slov:
Westernové boty se používají při koňském sportu.
Gelové nehty jsou pružné.
Přesýpací hodiny se využívají pro měření času.
Sádrokarton je dostatečně silný pro použití v roli stavebního materiálu.
Kustovnice čínská a její plody goji patří k lékům tradiční čínské medicíny.
Maďarský guláš se vaří z hovězího masa.
Yzop lékařský patří mezi léčivé rostliny.
Tradiční čínská medicína vychází z principu, že tělo není statický celek.
Dalekohled se používá k optickému přiblížení.
Ájurvéda z Indie.
Ballasový rubín

Význam slov

Akrylátové chipsy se používají pro dekorační úpravu průmyslových podlah, podlah do obytných a komečních prostor, povrchovou úpravu stěn, omítek a další kreativní využití.


Informace na yin.cz.