Význam slov

Sádrokarton

Sádrokarton se používá zejména pro stavbu vnitřních stěn.

Sádrokarton
Sádrokarton použitý při přestavbě půdních prostor.

Sádrokarton (sádrokartonové desky) je materiál používaný pro stavbu vnitřních stěn a stropů s použitím panelů z lisované sádrové hmoty mezi dva silné kartony papíru.

Sádrokarton je v současnosti nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suchého výstavby. Pomocí sádrokartonu je možno rychle stavět příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Sádrokarton se vyrábí z papíru, přičemž vnitřní jádro tvoří hemi-hydrát ve formě síranu vápenatého (CaSO4 . 1/2 H2O), surového sádrovce (CaSO4 . 2 H2O). Tato směs se smísí s vlákny, plastifikátory, pěnidly, jemně mletou sádrou a dalšími látkami, které mohou zamezit výskytu plísním a také zvýšit požární odolnost (sklolaminát), voskové emulze nebo silany pro nižší nasákavost vody. Následně je vytvořen sendvič - jádro mokré sádry mezi dva listy papíru nebo těžké laminátové podložky. Poté se jádro sendviče suší. Po vysušení se sendvič stane tuhý a dostatečně silný pro použití v roli stavebního materiálu.

Význam dalších slov: Sauna, Gelové nehty, Satelitní televize, Přesýpací hodiny, Ultrazvuk, Elvis Presley, Nářadí, Ájurvéda, Televize, Razítko, Dáma

Význam slov

Informace na yin.cz. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.