Význam slov

Kustovnice čínská - goji

Kustovnice čínská patří k lékům tradiční čínské medicíny.

Kustovnice čínská - goji

Kustovnice čínská, jejíž plody se nazývají goji, patří k lékům tradiční čínské medicíny. Kustovnice harmonizuje činnost jater a ledvin - zprůchodňuje a uvolňuje energetické blokády v jaterních a ledvinových meridiánech. Plody kustovnice čínské - goji - jsou oceňovány pro vysoký obsah antioxidantů.

Kustovnice čínská pochází původem z Asie. Kustovnice je keřovitá trvalka, která dorůstá výšky až 3 m. Vytváří převislé větve, které se ale často sestřihují a tvoří se tak kmínek s korunkou.

Goji, plody kustovnice čínské, mají i v sušeném stavu světle červenou barvu, jsou velké asi jako sušené hrozinky, chutí připomínají něco mezi brusinkou, třešní, šípkem i hrozinkou. Pro svoji příjemnou chuť se plody Kustovnice dají jíst syrové i sušené, nebo s nimi vylepšit sladké i slané pokrmy.

Význam dalších slov: Ájurvéda, Tradiční čínská medicína, Gelové nehty, Karence, Skleníkový efekt, Přesýpací hodiny, Daňová oáza, Ikona, Jantar, Hackbrett

Význam slov
Perlou tradiční čínské medicíny je ovoce goji - kustovnice čínská, jehož zdraví prospěšné účinky objevili staří Číňané již před více než dvěma tisíci let.

Informace na yin.cz. Tyto stránky používají cookie, jak jsou využívána vaše data.