Význam slov

LED žárovka

LED žárovka je typ světelného zdroje, ve kterém je využita LED technologie. LED žárovky používají standardní patice a díky tomu se dají použít na všech místech, kde se používají klasické žárovky.

LED žárovka

Hlavní výhodou oproti klasickým žárovkám představuje nižší spotřeba elektrické energie (o 85-90 %), protože LED nevyzařují téměř žádné teplo a prakticky všechna energie jde do viditelného spektra světla. Další výhodu představuje delší životnost LED žárovky, která se pohybuje kolem 30-50 000 hodin a oproti klasické žárovce (1000 hodin) vydrží svítit 30-50x déle.

Další výhody LED žárovek představují skutečnosti, že začnou svítit okamžitě plnou intenzitou, časté zapínaní a vypínání nemá vliv na životnost, nevadí jim nižší teploty, časem neztrácí na svítivosti jako úsporné žárovky. Jejich spotřeba je i zhruba o 50 % nižší než u úsporných žárovek.

Význam dalších slov:
Tradiční čínská medicína zahrnuje metody prevence, vyšetření a léčby.
Yzop lékařský je léčivá bylina.
Zářivková svítidla slouží k osvětlení.
Xenonová výbojka je zdroj silného světla.
Televize přináší zábavu i informace.
Izolace střech šetří spotřebu tepla.
Gaia pochází z řecké mytologie.
Toaletní papír slouží k hygieně.
Silikonové nátěrové hmoty odolávají vysokým teplotám.
Žárovka je jednoduché osvětlovací zařízen.
Vlajka

Význam slov

Jak dobře vybrat LED žárovku do bytu. Asi týden zpět jsem měnil klasické žárovky na LED a proto bych se tu rád podělil o základní pojmy, které by člověk při nakupování měl znát.


Informace na yin.cz.